fbpx علاجات الأسنان - Transes Hair Transplant

علاجات الأسنان

Diş Beyazlatma

Pek çok kişi beyaz görünen dişlere sahip olmak ister. Bazı insanların diş yapısı genetik faktörlerin etkisi ile hiçbir zaman tamamen beyaz değildir. Bazı insanların dişleri ise zamanla çeşitli iç ve dış faktörlerin de etkisiyle sararır. Sararmış dişler hem estetik hem de hijyen açısından kötü bir görüntü ortaya çıkarır.


Hollywood Gülüş Tasarımı

Hollywood gülüş tasarımı, gülüş profilindeki pek çok parametrenin bütüncül olarak incelenmesinin ardından çeşitli yöntemler ile düzenlenerek kişinin gülüş estetiğinin yeniden düzenlenmesidir. Bu kapsamda yapılan uygulamalar ile kişinin estetik anlamda tereddütler yaşamasına sebebiyet veren renk değişiklikleri, form bozuklukları, çapraşıklık problemleri düzenlenebilir; diş ve diş eti hastalıkları veya diş kayıpları tedavi edilebilir


İmplant Tedavisi

Sağlıklı ağız yapısı, kişinin günlük yaşantısında işlevsel bir öneme sahiptir. Dişler ise ağız sağlığı için kritik konumdadırlar. Bireyler, farklı sebeplere bağlı olarak diş eksilmesi problemi ile karşılaşabilirler. Bunun sonucunda ise çiğneme gibi temel faaliyetler ve sosyal yaşam olumsuz biçimde etkilenebilir.


Porselen Kaplama

Porselen kaplama uygulamaları; doğal diş görünümüne uyumlu olan çeşitli porselen materyaller ile dişin çeşitli alanlardan desteklenerek kaplanmasını kapsayan diş tedavisi işlemleridir. Bu tedavi yöntemi ile çürükler, diş eksiklikleri veya diş ya da dolgunun kırılması durumlarına bağlı gözlenen boşlukların tedavisi yapılabilir ya da dişin doğal görünümünde estetik kaygıya neden olabilecek renk, şekil ve form özelliklerinde değişim sağlanmasında Hollywood gülüş tasarımı uygulamalarında tercih edilebilir.


Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum, farsça kökenli zargun kelimesinden türemiştir. Zargun sözcüğü zar (altın) ve gun (renk) anlamına gelmektedir. İlk olarak 1789 senesinde Alman bilim adamı Martin Heinrich Klaproth sayesinde birtakım kıymetli taşların ısıtılmasıyla keşfedilmiştir. Periyodik cetvelde sembolü Zr, atom numarası 40 olan geçiş metalleri arasında bulunan bir elementtir.